3Gbps,10km,1310nm,SDI,HD-SDI and 3G-SDI

1.280,00 kr. ex moms

Forventet leveringstid: ca. 2 uger

MPN: BTSFP-LX-SM-3G10

Varenummer (SKU): BARBTSFP-LX-SM-3G10 Kategorier: , , , Tag:

Beskrivelse

BarnFind SFP – Optical Transceiver module Single Mode 10km, 3Gbps (1310nm), compatible with SDI,HD-SDI and 3G-SDI

How to read a SFP label:

BTSFP-LX-SM-3G10 : BTSFP [barnfind SFP] –LX [nm=1310] –SM [single mode] -3G [max. data rate] -10 [max. transmitting distance in km]

LX = wavelength is 1310nm ZX = wavelength is 1550nm

SM = Single mode

Brand

BarnFind

Læs mere om Barnfind

Barnfind

Med hovedkvarter i Sandefjord, Norge, fremstiller Barnfind en multifunktionel signaltransportplatform, der understøtter mange signaler i én ramme. Ud over Barnfinds kraftfulde egenskaber sparer vores unikke tilgang også kunderne for værdifuld rackplads, strømforbrug og dermed penge. Barnfind vil snart blive kendt som den grønneste virksomhed i videobranchen